Zgrabnie ujęta animacja, nowe projekty, stare serie, ciekawe techniki.
sobota, 19 lipca 2008
Tuż przed...

... końcem wspaniałej serii Nickelodeon'eona : 'AVATAR- The Last Airbander'. Tej nocy wyemitowany zostanie finał 60 odcinkowego serialu fantasy osadzonego w klimatach azjatyckich, który podbił całą Amerykę oraz wszelkie konwenty i Comic Con-y.

Jak wygląda 'Avatar'? Oto dwa trailery (jeden oficjalny, drugi, bardzo dobry, fanowski), które nowicjuszom nie zdradzą wiele z fabuły, ale pokażą z czym ma się do czynienia:

 
Świetne walki, ciekawi bohaterowie i animacja na wysokim poziomie- tymi słowami można określić 'Avatar-the last airbender' (choć pierwsza seria nie jest tak dobra jak dwie kolejne).
 
Gdzie szukać? Wszędzie. W internecie roi się od avatara, fora podają strony z odcinkami, które łatwo wytropic można rónież przez bittorrent i e-mule.
 
A ponieważ jest także tuż przed moim wyjazdem, kończę wpis i życzę miłego ogladania 'Avatar- the last airbender'- naprawdę warto po ten serial sięgnąć.
środa, 09 lipca 2008
Lipiec w 3D

Tego lata do kin wchodzą dwa filmy 3D, o których na pewno warto wspomnieć (czy obejrzeć to już inna sprawa): 'Kung Fu Panda' oraz 'WALL.E'. Pierwszy z nich można oglądać od 4 lipca, drugi zadebiutuje w Polsce za 9 dni.

'Kung Fu Panda' to film bardzo typowy, z do bólu przewidywalną fabułą, ale świetnymi walkami i pięknymi lokalizacjami. To co zostaje w głowie po jego obejrzeniu to właśnie ujęcia pięści przebijającej sie przez mur, lub spowolnione ruchy postaci, które popisują sie swoimi umiejetnościmi kung fu. Niestety, nic więcej. Sami bohaterowie, nie licząc Pandy (o imienu 'Poo') są dośc słabo nakraśleni, nie ma w nich wiele emocji, głównie zajmują sie walką (ta wychodzi im bardzo dobrze). Również czas filmu nie pozwala na głębsze zaznajomienie sie z nimi- po półtorej godzinie zabawa sie kończy, a kung fu zajmuje ponad połowe czasu. Innymi słowy, idąc na 'Kung Fu Pandę' możmy przygotować sie na niezłe widowisko, parę śmiesznych żartów, ale tylko tyle. Zdradza to już sam trailer:

 

 

 

 Aby napisać coś więcej o WALL.E muszę poczekać jeszcze parę tygodni, ale zapowiada się nieźle- film zbiera świetne recenzje i nie zanosi sie aby miało się to zmienić, podczas gdy wchodzi do kin w Europie (recenzje można zobaczyć tutaj). Trailery są również zachęcające, bardzo urocze:

 
 
Wystarczy tylko poczekać...