Zgrabnie ujęta animacja, nowe projekty, stare serie, ciekawe techniki.
środa, 18 lutego 2009
Młoda Kanada

Kiedy mowa o animacji z Ameryki Północnej zazwyczaj temat ogranicza się jedynie do Stanów Zjednoczonych. Jest to zrozumiałe - USA to ojczyzna wielu znanych produkcji- ale nie do końca uczciwe. Dziś pragnę zaprezentować dzieła młodych, 'początkujących' animatorów kanadyjskich, uczniów i absolwentów dwóch szkół: Sheridan College Institute of Technology and Advanced Learning oraz Vancouver Film School.

Niewiele mogę powiedzieć o samych instytucjach- zainteresowani wszystkiego dowiedzą się na ich oficjalnych stronach. Jedyne co rzuciło mi się w oczy to w jak sprawny sposób Vancouver Film School (VFS) reklamuje się w internecie. Posiada własny kanał na YouTube, videopodcast na iTunes i profesjonalną witrynę z klipami promocyjnym. Sheridan mniej udziela się w wirtualnym świecie, ale można mu to wybaczyć- w przeciwieństwie do VFS nie jest nastawiony jedynie na rozrywkę i media.

Po obejrzeniu wielu animowanych shortów obu szkół wybrałam parę, według mnie najciekawszych (bądź najśmieszniejszych). Miłego oglądania.

 

Sheridan:

Inne spojrzenie na jednorożce i słodkie księżniczki:

 

 

Nowe spojrzenie na katastrofę tunguską:

 

Prawdziwa perełka (choć jeszcze nieukończona), świetna mimika postaci i świeże spojrzenie na popularne 'magical girl':
 
 
 
 
Vancouver:
 
W pełni profesjonalny short 3D:
 
 
 
Ciekawy film o tym jak może się skończyć banalne zacięcie papierem:
 
 
 

Bardzo kreatywny short, zabawa grawitacją i okiem:

 
 
 
I, na koniec, mój osobisty faworyt z grupy VFS'u, prosty pomysł z trafną puentą: