Zgrabnie ujęta animacja, nowe projekty, stare serie, ciekawe techniki.
Blog > Komentarze do wpisu
Animowany Mercedes

Wbrew poprzednim zapowiedziom dziś znów Japonia. A najdokładniej - kreatywna i nienachalna reklama nowego Mercedesa na japoński rynek:Sama samochody rozróżniam po kolorze (według mojej wiedzy czerwone to te najszybsze), ale muszę powiedzieć, że jeśli jakakolwiek reklama miałaby mnie zainteresować autem, to tylko taka. Srebrny Mercedes świetnie prezentuje się na animowanych, kolorowych ulicach, osiąga zawrotne prędkości i po zderzeniu ze słupem lub barierką nie ma nawet wgniecenia. Wszystkie jego udane hamowania kontrastują z pierwszą sceną reklamy, gdzie zupełnie inny samochód rozbija się o pociąg.

Za animację odpowiada Production I.G., które na cały świat rozsławiło "Ghost in the Shell". Jeśli ktoś obeznany jest z klasykami anime, to zapewne dostrzeże coś znajomego w rysach postaci. Ich autorem jest Yoshiyuki Sadamoto, znany z projektów postaci do "Neon Genesis Evangelion" i "Nadia: Secret of Blue Water". Osobiście ucieszyła mnie rola Kenjiro Tsudy, podkładającego głos za najstarszego z trójki bohaterów. Niegdyś słuchałam go jako Seto Kaiby w "Yu-Gi-Oh". 

Jak na reklamę pomysł jest niezwykły, choć nie jest to pierwszy przypadek takiego podejścia do promocji i marketingu w Japonii. Nie tak dawno Subaru wraz ze Studiem Gainax wyprodukowało "Wish Upon the Pleiades" (Hokago no Pleiades), gdzie główne bohaterki latały na specjalnych "miotłach" wydających odgłosy jak z silnika Subaru: (Wszystkie odcinki można obejrzeć na YouTubie)

 

piątek, 23 listopada 2012, zuziako

Polecane wpisy

Komentarze
sstefania
2012/11/23 19:46:28
Z podobnej tematyki, całkiem niedawno oglądałam PES: Peace Eco Smile, reklamówkę Priusów i bezpieczeństwa od Toyoty, zanimowaną przed Studio 4°C. Można ją obejrzeć legalnie na Crunchyrollu. Fabularnie jest głupiutka, ale animacja bardzo ładna.