Zgrabnie ujęta animacja, nowe projekty, stare serie, ciekawe techniki.
Blog > Komentarze do wpisu
Legenda Shangri-La

Kiedy mowa o animacji z Azji, wszyscy od razu patrzą na Japonię, zapominając, że istnieją także inne kraje, w których powstają seriale, filmy i shorty animowane. Choć dominacji japońskiej w tej dziedzinie nie da się zaprzeczyć, warto czasem spojrzeć także na produkcje "z kontynentu". Moją uwagę ostatnio przyciąga animacja chińska, której zresztą postaram się poświęcić więcej wpisów. Dziś prezentuje bardzo udaną i klimatyczną produkcje krótkometrażową "Legenda Shangri-La":Film jest adaptacją klasycznej chińskiej opowieści autorstwa poety Tao Yuan Ming, o tytule "Wiosna Rozkwitającej Brzoskwini". Tematem jest utopia, "Shangri La". Miejsce odcięte od świata, gdzie ludzie żyją bez zmartwień, chorób i - co najważniejsze - podatków. Istotności ostatniego czynnika nie sposób przecenić. 

Sposób poruszania się postaci jest bardzo prosty, ale sprytny. Choć mimika wydaje się być banalna, to nie ma problemu ze zrozumieniem gestów i intencji bohaterów. Tła są jak wyjęte ze starych obrazów i cieszą oko, choć mnie głównie ucieszyła szczególnie ujmująca świnka z uroczymi wzorkami na zadku.

Reżyserem krótko-metrażówki jest Chen Ming, co oczywiście nikomu nic nie mówi. Więcej napisać można o samej firmie produkującej short - GDC (Global Digital Creations Holdings Limited). To firma specjalizująca się w animacji 3D i na swoim koncie ma więcej artystycznych shortów, choć zapewne jej główne dochody pochodzą z animowania produkcji takich jak "Strawberry Shortcake" czy "Lego Ninjago". GDC zajmuje się także efektami specjalnymi. Wszelkie informacje na temat firmy można znaleźć na ich oficjalnej stronie. Umieszczone są tam również przykładowe sceny z ich produkcji i "demo-reel'e".

poniedziałek, 22 października 2012, zuziako

Polecane wpisy