Zgrabnie ujęta animacja, nowe projekty, stare serie, ciekawe techniki.
Blog > Komentarze do wpisu
I'ma hex girl!

h

Scooby-Doo, jedna z najpopularniejszych kreskówek na świecie liczy sobie aż 5 telewizyjnych seriali, 2 filmy aktorskie i szereg pełnometrażowych animacji wydanych wprost na DVD. Właśnie w jednej z takich produkcji widz ma okazję poznać "The Hex Girls", 3-osobowy zespół dziewczęcy, który potem parokrotnie pojawia się jeszcze w bogatym uniwersum Scobby'iego. Jako miłośniczka animowanych koncertów nie mogłam odmówić sobie przyjemności zebrania ich występów, a następnie porównania znalezisk. W Polskiej wersji nazwa zespołu brzmi "Eko-Wiedźmy", ze względu na proekologiczne przesłania niektórych piosenek. 

"The Hex Girls" debiutują w filmie "Scobby-Doo i Duch Czarownicy", gdzie znajome "wścibskie dzieciaki" badają sprawę wiedźmy z Oakhaven. Trzy młode piosenkarki są z początku podejrzewane o bycie prawdziwymi wiedźmami i knucie niecnych spisków, ale okazuje się że ich pasją jest jednak muzyka, a nie czarna magia i małomiasteczkowa zbrodnia. W filmie znajdują się aż dwie koncertowe sceny, bardzo porządnie zaplanowane i zaanimowane:Muzyka przypomina utwory zespołu "Girls School", w nieco lżejszym i prostszym wydaniu. Nie wiadomo co prawda dlaczego jedna z dziewczyn gra na keyboardzie, którego w ogóle nie słychać, ale ogólnie efekt jest bardzo przyjemny dla ucha i oka. Na szczególną uwagę zasługuje bardzo porządny lip-sync i urozmaicone, seksowne gesty głównej wokalistki, Thorn. Urokliwe są również pasujące do ubioru kolorowe światła na strojach i włosach dziewczyn. 

Kolejny raz "The Hex Girls" pojawiają się już w nowej, ale nawiązującej do oryginału odsłonie. Bardzo zmienia się jednak muzyka, która by nadążyć za czasami (wczesne lata zerowe) upodobniona zostaje do utworów zespołów takich jak "Simple Plan" i "Blink 182":Jakość klipu z serialu nie ma szans dorównywać filmowemu oryginałowi choćby ze względu na budżet, także porównywanie nowych, pop-punk-californio-rockowych "Hex Girls" z poprzedniczkami zanurzonymi w latach 90' nie ma większego sensu. Trzeba jednak przyznać, że zmiana muzycznej stylistyki wyraźnie podkreśla popularność takich zespołów jak wspomniany "Simple Plan" - który zresztą miał swoje małe cameo w jednym z odcinków serialu (żeby było śmieszniej miał je również KISS). Ponownie obecny keyboard nie ma dużego zastosowania, ale rudowłosa muzykantka najpewniej nie zgodziła przerzucić się na gitarę. 

Ostatnią, tegoroczną odsłonę "Hex Girls" zobaczyć można w "Scooby-Doo! Mystery Incorporated" ("Scooby-Doo i Brygada Detektywów"). Tym razem zespół w niczym nie przypomina swojego żywiołowego i nieokiełznanego oryginału. Nowa wersja dziewczyn jest nieco smutna i zamyślona, stylizowana na lżejsze "Evanescence" z melodyjno-gotycką nutą:

Vezi mai multe peTeava.ro

Projekty postaci zostały całkowicie zmienione, choć należy zaznaczyć, że w powyższym klipie rudowłosą pięknością jest znana Daphne, a nie Thorn. We wszystkich odsłonach głosy "The Hex Girls" są identyczne, z głównym wokalem Jennifer Hale. Daphne od 2001 roku gra Grey DeLisle. W najnowszej wersji zastosowanie znajduje w końcu keybord, na którym gra jest zresztą chyba najbardziej dopasowana. Reszta ruchów wydaje się momentami nieco za szybka jak na tak powolną piosenkę, ale jakościowo to skok wyżej od poprzedniej wersji serialowej. Osobiście wrażenie robi na mnie strój Daphne z króciutką spódniczką i odsłoniętym brzuchem, a także jej fryzura i gesty. Moja wiedza na temat "Scooby-Doo" jest znikoma, toteż zupełnie nie spodziewałam się tej postaci w takiej scenie. Co ciekawe "Scooby-Doo! Mystery Incorporated" jest pierwszym serialem z uniwersum, który większy nacisk kładzie na wątki miłosne i wprowadza zagadkę przewijającą się przez wszystkie odcinki (na razie jest ich 26). Czas zacząć go oglądać. Będę liczyć na ponowne pojawienie się "The Hex Girls"!

piątek, 14 października 2011, zuziako

Polecane wpisy

  • Seksapil w ołówku

    Z okazji dnia kobiet dzisiejszy wpis dedykowany jest ośmiu stylom rysunku i dziewięciu pociągającym bohaterkom. Oto ranking najseksowniejszych animowanych kobie

  • Młoda Kanada

    Kiedy mowa o animacji z Ameryki Północnej zazwyczaj temat ogranicza się jedynie do Stanów Zjednoczonych. Jest to zrozumiałe - USA to ojczyzna wielu znanych prod

  • Strachy na lachy...

    W ciągu ostatnich paru lat w świecie popularnej animacji dla młodszych zaczęto sięgać po zupełnie nowy temat- śmierć, potwory i upiory- w odsłonie rodem z hallo

Komentarze
Gość: Garrett, *.dynamic.chello.pl
2011/12/13 23:55:53
Pomijając Hex Girls, nowy Scooby-Doo bardzo, bardzo, bardzo ssie. Nowe charaktery postaci nie wyszły serii na dobre.