Zgrabnie ujęta animacja, nowe projekty, stare serie, ciekawe techniki.
Blog > Komentarze do wpisu
Animowany Jeż Jerzy- wieści z MFK.

Najpopularniejszy polski jeż, kotrowersyjny bohater komiksów Rafała Skarżyckiego i Tomasza Lwa Leśniaka zawita do polskich kin w roku 2010- o czym wiedzą już zapewne fani Jerzego, gdyż o filmie mówi się od dawna. Nadszedł czas aby podzielić się nowymi wieściami na temat produkcji z panelu o Jeżu Jerzym który odbył się na tegorocznym MFK.

Choć panel był dosyć krótki a rysownicy nie zbyt skorzy do rozmowy,  udało się z niego wyciągnąć sporo informacji, głównie dzięki przygotowanej prezentacji multimedialnej. Wiadomo już, że nagrywanie dźwięków weszło w fazę końcową i zrobiony jest cały animatik. Oznacza to, że animowanie jest teraz głównym (jak nie jedynym) zadaniem zespołu.  Planowo w tydzień ma powstawać jedna minuta filmu, a minut ma być ok 90. Stąd też odległa data premiery Jerzego. Live Motivem panelu był temat piersi bohaterek, które jako jedyne animowane są w 3d oraz pogłoski jakoby Kamil 'Kurt' Kochański spóźniał się do pracy i na przeprosiny przynosił reszcie ekipy pączki ;).

Prezentacja multimedialna podzielona była na trailer (jakżeby inaczej), materiał filmowy o aktorach podkładających głos, specjalny materiał na temat odtwórcy roli Jerzego- Borysa Szyca, fragment animatiku, oraz (uwaga!) fragment samego filmu (pierwsze 1,5 minuty). Część z klipów jest już na youtube, zapraszam do oglądania:

Trailer:

 
Fragment Animatiku (podobny do tego z prezentacji):
 
 
 
Borys Szyc jako Jeż Jerzy:
 
 
I jeszcze ciekawostka- trailer sprzed roku:
 
 
Po tej obfitej porcji multimediów zapraszam na oficjalny blog filmu gdzie znaleźć można mnóstwo klipów na temat pracy zespołu, sylwetki poszczególnych rysowników, i wiele innych ciekawostek. Jest on updatowany na bierząco.
sobota, 11 października 2008, zuziako

Polecane wpisy